Vitajte na stránkach INEIT MUCON (Innovation for Education Infomation Technology through Multimedia and Communication Networks)

Choose your language /
Choisissez votre langue /
Elektu vian lingvon

danskdeutschellenikaenglishespañolsuomifrançaisitalianonederlandseportuguessvenskaesperanto

bulgarianceskipolskiromânslovensky
davvisámegiella (north saami)valencià


Zvoľte si jazyk:
Ciele: Hlavným cieľom tématickej skupiny INEIT MUCON je vytvoriť, rozvíjať a rozširovať webovsky založené kurzy z oblasti Elektrotechniky a Informatiky (Electrical and Infomation Engineering, EIE) na vysokých školách a univerzitách a zhodnotiť ich efektivitu. Hlavnou myšlienkou je vypracovať pedagogické podklady a následne ich širiť pomocou príkladov z týchto oblastí:
 


Organizácia: Táto činnosť bola navrhnutá a realizovaná za pomoci Európskej spoločnosti pre vzdelávanie v elektoechnike a informatike (European Association for Education in Electrical and Information Engineering, EAEEIE). Projekt INEIT MUCON zahŕňal približne päťdesiat partnerských univerzít z celej Európy. Financovaný bol týmito organizáciami a tiež aj Európskou komisiou v rámci tématickeho programu SOCRATES.


Výsledky: V rámci tohto projektu bolo vytvorených šesť modulov tématickej siete (Thematic Network Package, TNP). Bola nadviazaná spolupráca medzi pedagógmi z rôznych európskych univerzít a táto bude udržiavaná aj v budúcnosti. Moduly tématickej siete boli garantované pedagógmi a čiastočne rozvíjané samotnými koncovými užívateľmi, študentami, v rámci výmenných programov medzi univerzitami. Väčšina týchto modulov bola vytvorená vo viacerých jazykoch, aby sa uľahčilo ich šírenie v multikultúrnom prostredí. Tieto pedagogické podklady boli sprístupnené na stránkach EAEEIE a sú zdarma k dispozícii všetkým inštitúciám, pedagogickým pracovníkom a študentom. Všetci partneri z INEIT MUCON pozývajú študentov ako aj odborníkov v jednotlivých oblastiach, aby tieto moduly využívali a poskytovali aj spätnú väzbu (k dispozícii je dotazník) s cieľom vylepšiť ich kvalitu a vytvoriť spoločný európsky kurz vzdelávania v EIE.


Kliknutím sem sa Vám zobrazí mapa geografického rozmiestnenia partnerov, ktorí rozvíjali jednotlivé moduly tématickej siete. 
 


Thanks to Pavol BARGER for the Slovak translation.