Welcome to the website of INEIT-MUCON (Innovation for Education in Information Technology through Multimedia and Communication Networks)

Choose your language / 
Choisissez votre langue / 
Elektu vian lingvon

danskdeutschellenikaenglishespañolsuomifrançaisitalianonederlandseportuguessvenskaesperanto

bulgarianceskipolskiromânslovensky
davvisámegiella (north saami)valencià


Cele: Podstawowym celem INEIT-MUCON Thematic Network jest stworzenie i upowszechnienie internetowych kursów z dziedziny elektrotechniki i informatyki (EIE) w szkolnictwie wyższym oraz ocena ich efektywności. Ideą przedsięwzięcia jest przygotowanie materiałów szkoleniowych i zademonstrowanie ich na przykładach z następujących dziedzin:


Organizacje: Omawiane przedsięwzięcia zrodziło się i rozwinęło pod auspicjami Europejskiego Stowarzyszenia  Edukacji w Dziedzinie Elektrotechniki i Informatyki (European Association for Education in Electrical and Information Engineering - EAEEIE). Projekt INEIT-MUCON skupia około pięćdziesięciu placówek szkolnictwa wyższego z całej Europy. Finansowany jest ze środków tych instytucji oraz przez Komisje Europejską w ramach programu SOCRATES Thematic Network.


Wyniki: W ramach projektu stworzono sześć pakietów tematycznych (Thematic Network Packages – TNP). Współpraca pomiędzy wykładowcami z wielu uniwersytetów, która została przy tym nawiązana, zostanie utrzymana w przyszłości. Pakiety powstały staraniem personelu akademickiego, ale w ich wdrożeniu brali także udział potencjalni użytkownicy,  studenci. Ci ostatni w ramach programu  wymiany między uniwersytetami. Większość z pakietów TNP posiada wersję w więcej niż jednym języku, aby ułatwić ich rozpowszechnienie w wielokulturowym otoczeniu. Omawiane materiały szkoleniowe są dostępne na internetowej stronie EAEEIE i są bezpłatnie oddane do dyspozycji wszelkich instytucji, kadry akademickiej i studentów.
Wszyscy partnerzy INEIT-MUCON zachęcają zarówno studentów, jak i specjalistów z danych dziedzin do użycia pakietów TNPs i zgłaszania swoich uwag na ich temat (na dostępnym kwestionariuszu). Ma to umożliwić polepszenie ich jakości oraz stworzenie wspólnego, europejskiego programu nauczania w dziedzinie elektrotechniki i informatyki (European Common Curriculum in EIE).Kliknij tutaj, by uzyskać dokładną mapę z lokalizacjami partnerów szczególnie odpowiedzialnych za tworzenie poszczególnych pakietów.


 


Thanks to Wojciech Grega for the Polish translation.