Buďte vítáni na webovské stránce INEIT-MUCON (Inovace pro vzdělávání v informačních technologiích pomocí multimediálních a komunikačních sítí)


Choose your language /
Choisissez votre langue /
Elektu vian lingvon/
Zvolte Váš jazyk

danskdeutschellenikaenglishespañolsuomifrançaisitalianonederlandseportuguessvenskaesperanto

bulgarianceskipolskiromânslovensky
davvisámegiella (north saami)valencià


Cíle: Hlavní náplní tématické sítě INEIT-MUCON je návrh, vývoj a rozšiřování webovských kurzů z oblasti elektrotechniky a informatiky (EIE) ve vysokoškolském vzdělávání a diskuse jejich efektivity. Hlavní myšlenka spočívá ve vývoji pedagogických prostředků a ukázky jejich užití na příkladech v následujících tématech:


Organizace: Tato činnost byla navržena a vykonána pod záštitou Evropské asociace pro inženýrské vzdělávání v elektrotechnice a informatice (EAEEIE). Projekt INEIT-MUCON zahrnuje kolem padesáti partnerských vysokoškolských institucí z celé Evropy. Projekt byl financován těmito institucemi a Evropskou komisí v rámci tématických sítí programu SOCRATES.


Výstupy: V rámci tohoto projektu bylo vytvořeno 6 tématických sad vzdělávacích programů (TNPs). Byla zahájena spolupráce mezi přednášejícími z řady evropských univerzit, která bude pokračovat i v budoucnu. Sady vzdělávacích programů byly zpracovány pod dozorem akademických pracovníků a částečně implementovány potenciálními koncovými uživateli - studenty - v rámci programu výměn studentů mezi jednotlivými univerzitami. Většina TNPs byla implementována ve více jazycích, aby bylo usnadněno jejich rozšiřování v multikulturním prostředí. Tento výukový materiál je umístěn na webovské stránce EAEEIE a je bezplatně k dispozici všem institucím, akademickým pracovníkům i studentům. Všichni partneři sítě INEIT-MUCON vyzývají jak studenty tak i specialisty v uvedených oblastech k použití TNPs a jejich zpětnovazebnímu hodnocení (hodnotící dotazník je k dispozici) za účelem zlepšování jejich kvality a podpory tvorby společného evropského curricula inženýrského vzdělávání v elektrotechnice a informatice.


Pokud kliknete zde, získáte mapu umístění partnerů ukazující detailní spolupráci při tvorbě tématických sad vzdělávacích programů.

Thanks to Vaclav Havliček for the Czech translation.